Hakkımda

Hanife Ahçıoğlu

Reklam ve tanıtım alanında özel bir şirkette çalışıyor. Küçük yaşlarda fanatik bir Barış Manço hayranı olması ona farklı ülkeleri tanıma konusunda ilham oldu. Gittiği ülkenin insanını ve yaşam şekillerini tanımaya çalışıyor.

Brugge2 e1531214792198 - Brugge Gezilecek Yerler
Belçika

Brugge Gezilecek Yerler

Avrupa’nın en güzel ülkelerinden birisi Belçika. Brugge gezilecek yerler bakımından zengin bir şehir olduğunu söyleyebilirim. Büyük tarihi, Ortaçağ mimarisinde yapıları, çikolataları, kanalları, Belçika birası, şatoları ve kaleleriyle güzel bir ülke. Bir kaç kez gezme imkanı bulduğum bu güzel ülkeyi öneririm. Keyifle ve güvenle gezebilirsiniz. Burada gezinti yaparken bir Ortaçağ filminin platosuna gelmiş hissine kapılabilirsiniz. Bu şehrin bu kadar yüzlerce yıl korunarak nasıl bu zamanlara geldiğine insan şaşırmıyor değil. Başkent Brüksel, Amsterdam, Paris ve Lüksemburg gibi yerlerden trenle kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Brugge'de keyifli anlardan birisi - Brugge gezilecek yerler
Brugge’de keyifli anlardan birisi – Brugge gezilecek yerler

Brugge şehir merkezi ve etrafında gezilecek alanlar yürüyüş mesafesindedir. Şehirde yürümeye başladığınızda sizi karşılayan yerlerin başında ünlü Minnewater diğer adıyla Aşk gölü olacaktır. Burada muhteşem doğanın keyfini çıkarabilir ve birbirinden güzel köprülerdeki ziyaretçi akışını izleyebilirsiniz. Parkın bitişinde ki kapıda yer alan Beguinage kapısı görülmelidir. Buranın bahçesine ücretsiz girebilirsiniz. Manastırlarda görevli rahibeler buralarda ki evlerde yaşamaktadır. Bu şehir aynı zamanda bir kanallar şehridir. Bu kanalların hemen yanında yer alan Avrupa’nın en eski hastanesi olarak bilinen St. Jans Hospital görülmeye değerdir. Burayı ücret ödeyerek gezebilirsiniz. Hastanenin karşısında yer alan Church Of Our Lady kilisesi bir başka ziyaret edilecek yerlerdendir. Burası şehrin en yüksek kulelerine sahiptir. Aynı zamanda dünyanın tuğladan en yüksek ikinci yapı olma özelliğini taşımakta olduğu bilgisini sizlere ileteyim.

Brugge
Brugge’de keyifli anlardan birisi – Brugge gezilecek yerler

Avrupa’nın En Güzel Şehirlerinden

Kilisenin en büyük özelliklerinden birisiyse Michelangelo’nun İtalya dışında sergilenen tek eseri Madonna ve çocuk heykelinin burada olması. Kilisenin hemen arkasında yer alan Gruuthuse müzesiyse görülmeye değer. Eski Brugge Lordunun evi olarak kullandığı şimdilerdeyse eşyalarının sergilendiği müze olarak hizmet verilmekte. Bence şehrin en güzel yerlerinden birisidir. Şehrin en sevdiğim yerlerinden birisi de El Salvador kilisesi olduğunu söylemeliyim.  Burası aynı zamanda şehrin ana kilisesidir ve kalabalık olur. Kiliseyi ücretsiz olarak gezebileceğinizi hatırlatmalıyım. Buraya gelmişken şehrin en büyük ve alışveriş caddesi olan Steenstraat caddesi görülmelidir. Burada gezerek ve mağazaları ziyaret ederek keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Brugge3 750x490 - Brugge Gezilecek Yerler
Brugge’de keyifli anlardan birisi – Brugge gezilecek yerler

Şehrin en ünlü meyanlarından birisi olan Markt meydanını gezmelisiniz. Burada ücret ödeyerek kuleye çıkabilir ve şehri kuşbakışı daha iyi gözlemleyebilirsiniz. Buraya yakın mesafede olan Historium adlı müzeyi gezebilirsiniz. Orta çağ dönemi insanlarının yaşayışlarını görebilirsiniz. Şehrin ünlü meydanlarından bir tanesi Burg meydanıdır. Renkli görüntüsü ve dışındaki ilginç heykellerle dikkat çeken Kutsal Kan Kilisesi görülmeye değerdir. Burada en çok tavsiye edeceklerimin başında kanallarda yapılacak tekne turudur. Mutlaka katılmanızı öneririm. Yarım saat kadar süren yolculuk için yaklaşık 10 € ödemeniz gerekmektedir. Kiliseyi ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz. Brugge’de ne yenir dediğinizde turtaları, kekleri, nefis çikolataları ve Belçika biralarıyla denenmeye değerdir.

Keşfedin, Yolda Kalın..


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir